KONST / Litografier / Färglitografi 11729148
nr 1172 9148
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Signerad och numrerad 30/100, motivet: 28x51 cm, (bladmått: 37,5x57,5 cm)
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
måndag 26 mars 2018
kl 18:02:07
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson